wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna1 » O firmie
Kategorie aktualności
Kontakt
  • NIP: PL7772981065
  • E-mail:info@fermentzone.com
  • Telefon501031008
  • Godziny działania sklepucodziennie 10.00 - 18.00, w soboty 10.00 - 14.00

O firmie

   Nasza mała firma rodzinna powstała w 2007 roku. Od początku postawiliśmy na jakość, zarówno oferowanych towarów jak i obsługi co klienci na szczęście dostrzegają. Opinie o naszym sklepie p1es.pl może napisać każdy klient i wszystkie opinie są widoczne.
 

   Kiszenie żywności w warunkach domowych to temat, który rozwijał się u nas stopniowo, aby wybuchnąć w roku 2017. Jak pewnie większość rodaków od zawsze kisimy ogórki i kapustę. Jednak banalna prawda dotycząca faktu, że większość fermentowanych produktów jest doskonała w smaku, czy to sama z siebie, czy w przygotowanych potrawach dotarła do nas właśnie dopiero teraz w 2017 roku dzięki „Sztuce fermentacji” Sandora Katza, autorytetu w tej dziedzinie.

   To co w Polsce znamy najlepiej: chleb na zakwasie, potrawy z kwaszonej kapusty, ogórki małosolne i kiszone, grzyby kiszone, żurek, barszcz, jogurty, kefiry, sery, kwas chlebowy, piwo, cydr, wino, miód pitny…. wystarcza , żeby pojąć jakie jest bogactwo smaków, którymi się zajęliśmy. Zrobienie kapusty kiszonej z przepisu Sandora z dodatkiem jabłka, rodzynek, rzodkiewki i papryki chili uzmysłowiło nam dodatkowo, że jesteśmy na samym początku długiej drogi a każda nowa kiszonka będzie odkryciem nowego świata. Potem zaczęły się tematy takie jak kimchi, natto, tempeh, kombucza, kanji i kolejne..... 

   Uczymy się, popełniamy błędy, analizujemy przyczyny i zapobiegamy błędom w przyszłości, dobieramy właściwy sprzęt, żeby zapewnić naszym fermentom najlepsze warunki . I dopiero potem wstawiamy do sklepu zarówno sprzęt jak i opis. Wszystko w sklepie oparte jest na własnym doświadczeniu i gdzie trzeba wzmocnione wsparciem bardziej od nas doświadczonych fermentatorów.

   Sprzęt, który uznajemy za nietrwały czy słabej jakości nie znajdzie u nas miejsca. Tu jesteśmy bezlitośni wobec dostawców. Niektórzy nie potrafią zrozumieć dlaczego akceptujemy tylko część ich oferty. Generalnie, dla wygody :). Dziesięcioletnie doświadczenie w handlu internetowym pokazuje że tak jest lepiej.

 

   Dedykacja jaką dostałem od Sandora na zakończenie trzydniowych warsztatów skłania mnie do dalszych wysiłków fermentacyjnych. To co daje pewność, że musi się udać można za Sandorem sformułować mniej więcej tak: jeżeli spełnisz warunki jakich wymagają Twoje mikroby żeby zrobić właściwy produkt to nie masz czego się obawiać. Daj im to czego potrzebują i możesz oczekiwać sukcesu.
 

Fermentacja jest łatwa......
 

………ale ….trzeba znać parę podstawowych zasad . I o tym będziecie mogli też tu poczytać.

Jest sierpień 2017. W sklepie pojawiają się pierwsze produkty i niebawem pierwsze opisy…….ta historia szybko się nie skończy :)

znajdziecie nas też na 
https://www.facebook.com/fermentzone/

 

 


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl